❤️ ❤️ 7.-9.mai emadepäeva soodus ❤️ ❤️ >>> Kasuta kassas sooduskoodi: EMA24 ja saa ostukorvilt 10% soodustust

Parfüümi kontsentratsioon

Parfüümi kontsentratsioon

Kõik parfüümid koosnevad kolmest põhikomponendist: alkohol, vesi ja aromaatsed parfüümõlid. Viimase kontsentratsioon määrab aga lõhna tugevuse ning püsivuse. Lõhn, mis ühele on vaevutuntav, võib teise inimese jaoks olla talumatult vänge.

Parfüümid on erineva kontsentratsiooniga, mis tähistatakse tavaliselt spetsiaalsete lühenditega (prantsuse keeles):

EDC- Eau de cologne (kölnivesi)
Kuni 7% aromaatseid komponente. Sobib kergeks päevaseks värskenduseks, kuna selle püsivus on lühiajaline ning seetõttu võib seda otse nahale piserdada mitu korda päevas.

EDT- Eau de toilette (tualettvesi)
Sisaldab 10–15% aromaatseid komponente, kus domineerivad tipunoodid. Toote püsivus on keskmine ning kindlasti vajab lõhn päeva jooksul uuendamist.

EDP- Eau de perfume (parfüümvesi)
Sisaldab 15–20% aromaatseid komponente. Parfüümvee puhul hajuvad tipunoodid kiirelt, ent seejärel esiletõusvad põhjanoodid. Püsib juustel ja nahal pikalt, kuni kuus tundi.

Perfume extract (ekstrakt)
Võib sisaldada kuni 40% aromaatseid komponente ning püsib nahal kogu päeva. Ekstrakt on lõhnamaailma kauneim isend, kuna lõhna kõik noodid avanevad vaikselt pikema aja vältel. Toodet tuleks kanda pulsikohtadele imepisikeses koguses.

Erineva tugevusega parfüümid sobituvad ka erinevatesse päevaosadesse. Päevasel ajal tööl kandmiseks sobivad kergemad tualettveed, õhtustele pidustustele võib aga särtsu lisada tugevalõhnalise parfüümiga.

parfuumi konsentratsi
Shopping Cart
Scroll to Top