❤️ ❤️ 7.-9.mai emadepäeva soodus ❤️ ❤️ >>> Kasuta kassas sooduskoodi: EMA24 ja saa ostukorvilt 10% soodustust
Chic parfüümid
Kõige paremad ideed ja mõtted on alati sündinud isiklikest vajadustest ning soovidest.

Valides maailma kõige luksuslikumate lõhnade seast, saate tänu minule iga päev erinevalt lõhnata!
Katre
Sotsiaalmeedia

lohnapood.ee e-poest leiab kindlasti midagi enda jaoks. On see igaks elujuhtumiks, aastaajaks, vastavalt vajadustele, maitsele või eelarvele. Siit lehelt leiad ainult 100% originaaltooted, mis on hoolikalt kontrollitud ja sertifitseeritud Euroopa usaldusväärsete tarnijate poolt.

Me jagame lõhnu suurtest originaalpakenditest väiksematesse spreipudelitesse. Väikeste koguste jagamine võimaldab teil proovida erinevaid lõhnu enne suurema koguse ostmist. Selline isikupärane lähenemine võib anda teile just selle, mida nad otsite – midagi erilist ja isikupärast.

Parfüümide maailm on põnev, kuna see pakub lõputuid võimalusi erinevate aroomide, nootide ja segu loomiseks, mis võivad rõhutada emotsioone ning isegi jutustada lugusid. 

NIŠI-JA LUKSUSPARFÜMEERIA

Nišiparfüümid pakuvad inimestele võimalust leida midagi erilist ja isikupärast ning väljendada oma individuaalsust läbi lõhna. Need on erilised parfüümid, mis eristuvad massitoodangust oma unikaalsema koostise ja eksklusiivsuse poolest. Nišiparfüümid eristuvad tavapärastest kommertslõhnadest, sest nende loomisel pööratakse suuremat tähelepanu käsitööle ja detailidele.

Luksusparfümeeria viitab kõrgekvaliteedilistele, eksklusiivsetele ja sageli kallimatele parfüümidele, mis on loodud hoolikalt valitud kvaliteetsetest lõhnaainetest ning tuntud oma unikaalse ja keeruka lõhnakompositsiooni poolest. Need parfüümid on välja töötatud tuntud parfümeeride poolt või tuntud moe- ja parfüümimajade poolt ning neil on sageli pikk ajalugu ja maine lõhna- ja moemaailmas.

Püüame aidata klientidel valida neile kõige paremini sobiva lõhna, seega vaatame lühidalt üle parfüümi märgistused ja selgitame, mida need tähendavad.

Parfüümimaailmas mängivad lõhnanoodid suurt rolli. Parfüümid koosnevad kolme tüüpi nootidest:

Tipunoodid – kujundavad parfüümi esmamulje.
Parfüümi peale piserdamisel lenduvad õhku tipunoodid ehk ülemised noodid, mida on tunda esimeste sekundite jooksul. Teatavasti on esmamulje väga oluline, seetõttu mängivad tipunoodid lõhnabuketis väga olulist rolli. Reeglina ongi tipunoodid väga jõulised ja värsked, nende loomisel kasutatakse enamasti ingverit ja tsitruselisi, mis annavad parfüümile puuviljase või siis veidi mõrkja aroomi.

Südamenoodid – need panevad paika lõhna iseloomu.
Need on reeglina mahedamad ja täidlasemad ning domineerivad kandja nahal pikalt peale tipunootide hajumist. Kõige populaarsemad südamenoodid on roos ja lavendel, kuid tihti kasutatakse ka puuviljanoote, kaneeli ning kardemoni. 

Põhjanoodid – avalduvad viimasena ning kestavad kõige kauem.
Need on noodid, mis püsivad kandja nahal kõige kauem. Kvaliteetsete parfüümide põhjanoodid ei haju ka nädalate möödudes. Kõige levinumateks põhjanootideks sandlipuu, muskus ja vanill, mis kõnetavad ning paitavad väga paljude inimeste haistmismeeli.

 

Parfüümi kontsentratsioon

Kõik parfüümid koosnevad kolmest põhikomponendist: alkohol, vesi ja aromaatsed parfüümõlid. Viimase kontsentratsioon määrab aga lõhna tugevuse ning püsivuse. Lõhn, mis ühele on vaevutuntav, võib teise inimese jaoks olla talumatult vänge.

Parfüümid on erineva kontsentratsiooniga, mis tähistatakse tavaliselt spetsiaalsete lühenditega (prantsuse keeles):

EDC- Eau de cologne (kölnivesi)
Kuni 7% aromaatseid komponente. Sobib kergeks päevaseks värskenduseks, kuna selle püsivus on lühiajaline ning seetõttu võib seda otse nahale piserdada mitu korda päevas.

EDT- Eau de toilette (tualettvesi)
Sisaldab 10–15% aromaatseid komponente, kus domineerivad tipunoodid. Toote püsivus on keskmine ning kindlasti vajab lõhn päeva jooksul uuendamist.

EDP- Eau de perfume (parfüümvesi)
Sisaldab 15–20% aromaatseid komponente. Parfüümvee puhul hajuvad tipunoodid kiirelt, ent seejärel esiletõusvad põhjanoodid. Püsib juustel ja nahal pikalt, kuni kuus tundi.

Perfume extract (ekstrakt)
Võib sisaldada kuni 40% aromaatseid komponente ning püsib nahal kogu päeva. Ekstrakt on lõhnamaailma kauneim isend, kuna lõhna kõik noodid avanevad vaikselt pikema aja vältel. Toodet tuleks kanda pulsikohtadele imepisikeses koguses.

Erineva tugevusega parfüümid sobituvad ka erinevatesse päevaosadesse. Päevasel ajal tööl kandmiseks sobivad kergemad tualettveed, õhtustele pidustustele võib aga särtsu lisada tugevalõhnalise parfüümiga.

Peamiselt saame lõhnad jagada nelja kategooriasse:
Lilleline – inspireeritud erinevatest lilledest. Roosid, jasmiinid, liiliad, freesiad, lavendlid ja teised lillelõhnad moodustavad selle grupi. Need lõhnad võivad olla õrnad, magusad, värsked või intensiivsed, sõltuvalt konkreetsest lillest ja selle koostisosade kombinatsioonist.
Enamasti on lillelised parfüümid läbipaistvates, kollastes, oranžides pudelites.
Idamaine – rikas, sensuaalsne ja sügav. Sisaldab koostisosi nagu vanill, ambra, oud, patšuli, muskus, safran, sandlipuu ja teised idamaist päritolu aroomid. Need parfüümid loovad keerukaid ja intensiivseid lõhnaelamusi.
Enamasti on idamaised parfüümid punastes, lillades ja mustades pudelites.
Puidune – üles ehitatud puukoore ja sambla baasmärkidele, imiteerides müstilisi metsateid. Märksõnadeks on tugevus, salapära ja seksikus. Enamasti on puidu parfüümid rohelistes ja pruunides pudelites.
Värske – kõige paremini iseloomustab seda sõnad nagu nüüdisaegne, puhas, värske, karge.
Enamasti on värsked parfüümid taevasinistes sinistes pudelites.

Need nelja peamise lõhnakategooria piires on lõhnad omakorda jaotatud alakategooriatesse, mis põhinevad nende täpsematel omadustel ja koostisosadel. Lõhnakategooriatest lähtudes on võimalik leida parfüüme ja lõhnaõlisid, mis vastavad konkreetsetele eelistustele ja maitsele.

Kui valiku tegemine on keeruline ning oma sisetunde usaldamine ei toimi, siis on alati variant tugineda enamuse arvamusele. Populaarsust koguvad parfüümid leiate SIIT

Shopping Cart
Scroll to Top