❤️ ❤️ 7.-9.mai emadepäeva soodus ❤️ ❤️ >>> Kasuta kassas sooduskoodi: EMA24 ja saa ostukorvilt 10% soodustust

Mis on lõhnapüramiid?

Lõhnapüramiid aitab mõista, kuidas parfüümi lõhn muutub ajas ning kuidas erinevad lõhnaained omavahel koos toimivad. Iga kiht sisaldab erinevaid lõhnaaineid, mis avalduvad eri aegadel pärast parfüümi pealekandmist.

ÜLEMISED NOODID. Ülemiste nootide koostisained on rohkem tähelepanu köitmiseks ning püsivad tegelikult peal kõigest mõne minuti. Ülemisel kihil on kerged ja lenduvad aroomid, mis on tavaliselt värske, tsitruseline või puuviljane. Need on esimesed lõhnad, mis lenduvad pärast parfüümi pihustamist ja kestavad tavaliselt lühikest aega.
SÜDAMENOODID. Kui ülemine kiht hajub, avalduvad südamenoodid. Need moodustavad parfüümi põhiosa ja on tavaliselt rikkamad, täidlasemad lõhnad nagu lillelised või vürtsikad noodid. Lõhna südame moodustavad elemendid, mis püsivad peal umbes neli tundi.
PÕHINOODID. Põhinoodid on raskemad ja püsivamad lõhnad, mis hakkavad avalduma siis, kui ülemised ja südamenoodid hajuvad. Need määravad parfüümi põhiloome ja võivad olla puidused, magusad või muskuselised. Alumised märkused püsivad kõige kauem nahal ja annavad parfüümile selle pikaajalise lõhna.

NB! Parfüümi valides on kõige olulisem keskenduda sellele, millised lõhnanoodid moodustavad lõhna põhja ja südame.

lohnapuramiid
Shopping Cart
Scroll to Top