❤️ ❤️ 7.-9.mai emadepäeva soodus ❤️ ❤️ >>> Kasuta kassas sooduskoodi: EMA24 ja saa ostukorvilt 10% soodustust

Lillenoodid parfümeerias

Lilleliste parfüüminootide maailm

Selles postitusest saate teada, millised noodid moodustavad lillelõhnade omadusi ning miks kasutatakse nende ajatut ilu ja lõhnavaid võlusid.

Parfümeerias on 4 peamist lõhnaperekonda, mis võimaldavad parfüüme klassifitseerida (puidune, lilleline, idamaine või värske).
Lilleperekond on kindlasti rikkaim ja laiem perekond. Lillelõhnad on ka kõrgelt hinnatud ja populaarsed kogu maailmas.

Mis on lillenoodid?
Need koosnevad kõikidest lenduvatest orgaanilistest ühenditest (LOÜ) või aroomiühenditest, mis eralduvad lillekoest (nt õie kroonlehed). Tavaliselt lõhnavad need värskelt lõigatud lillede järgi või on neil pulbriline noot. Lillelõhnad sobivad ideaalselt kevadeks ja suveks. Lillelõhnasid kasutatakse peamiselt naiste lõhnade jaoks, kuid aeg-ajalt võib neid kasutada ka meestelõhnade puhul.

Lilled on looduse üks võimsamaid ja ilusamaid loominguid. Nende õrn aroom on paeluv ja võib luua erakordseid kogemusi meie meeltele. Lilled on olnud inimeste jaoks olulised juba aegade algusest peale. Nende kaunid värvid ja õrnad kroonlehed on inspireerinud kunstnikke, kirjanikke ja loomulikult ka parfüümiloojaid. Lillelised parfüümid pakuvad rohkem kui lihtsalt meeldivat lõhna – need kujutavad endast tõelist looduse ilu ja võlu.

Lillelised parfüümid võivad sisaldada erinevaid lillelisi noote nagu roos, jasmiin, freesia, liilia, lavendel ja paljud teised. Iga lill omab oma ainulaadset aroomi, mis kannab endas mitmekihilisi tähendusi ja emotsioone. Näiteks võib roosi aroom sümboliseerida armastust ja romantikat, samal ajal kui lavendli aroom võib tuua rahulikkust ja lõõgastust.

Lilleliste parfüümide mõju heaolule
Lillelised parfüümid on tuntud oma võime poolest mõjutada meie meeleolu ja heaolu. Nende õrnad ja looduslikud aroomid võivad luua lõõgastavaid ja rahustavaid kogemusi, mis aitavad meil lõdvestuda pärast pikka päeva või stressirohket olukorda.
Lisaks sellele on teaduslikult tõestatud, et teatud lillelised aroomid võivad mõjutada meie närvisüsteemi ja vaimset tervist. Näiteks jasmiini aroom on seostatud ärevuse vähenemisega ning lavendli aroom võib aidata leevendada unetust ja stressi. Seega võib lilleliste parfüümide kandmine olla suurepärane viis leida tasakaalu ja rahu igapäevaelus.


Kas teadsite, et lillelised noodid on ka paljude teiste lõhnade valmistamisel otsustava tähtsusega?
Noodid, nagu jasmiin ja roos, leidub sageli kõikvõimalike lõhnaperekondade südametes. Sageli kombineeritakse lillenoodid a teiste lõhnaperekondadega, et luua ainulaadseid lõhnu. Näiteks võivad teid tõmmata idamaise hõnguga lillelised parfüümid või puidu-lillelõhn.

MAGUSAD LILLELÕHNAD
Magusad lillelised parfüümid sobivad ideaalselt päevaseks lõhnaks, pakkudes värsket ja naiselikku lõhna.
Vaarikas, greip, jasmiin, roos ja kannike töötavad suurepäraselt koos, et luua magusat parfüümi, pakkudes kerget, kuid elavat lõhna, mida saab kanda igal ajal.

PUIDUSED LILLELÕHNAD
Paljud lõhnaperekonnad kattuvad sõltuvalt nootide kombinatsioonist. Puidust lillelised parfüümid loovad vastupandamatuid lõhnu, millel on intrigeerivam mõju kui magusatel lõhnadel, mistõttu on need ideaalne valik päevaseks või õhtuseks kandmiseks.

IDAMAISED LILLELÕHNAD
Idamaadest inspireeritud parfüümid sobivad kõige paremini ööseks, näiteks mõni eriline sündmus või õhtune/öine üritus. Lillelised idamaised parfüümid on populaarne valik teie parfüümikollektsiooni eriliseks lisandiks.

Kui sukeldume sügavamale lillelõhnade maailma, avastame mitmeid alamperekondi, mis täiendavad meie lõhnakogemust ning toovad esile looduse ilu ja võlu erinevaid aspekte. Olgu see siis roosi romantika või jasmiini sensuaalsus, iga lillelõhnade alamperekond pakub oma ainulaadset lõhnaelamust.

lilleline parfuuminoot

 

Lillelõhnad meie kollektsioonist:
Parfums de Marly Delina EDP – võluv ja kahtlemata moodne lilleline bukett.

Parfums de Marly Delina Eau De Parfum

Maison Francis Kurkdjian Baccarat Rouge 540 ekstrakt – merevaigu ja puidu aroomi ning lillede aura jõud ja sära.

Maison Francis Kurkdjian baccarat rouge 540 extrait

Juliette Has a Gum Lili Fantasy EDP – kimp kõige kaunimate lilleliste toonidega.

Juliette Has A Gun Lili Fantasy
Shopping Cart
Scroll to Top